Společnost Hikvision, přední světový dodavatel zabezpečovací techniky, vydává velice očekávanou 2. generaci IP videotelefonů. Uživatelům poskytne lepší přehled, co se děje před jejich domem díky vysokému rozlišení obrazu. 

397_l.jpg (400A?286)

Videotelefon je určen pro komunikaci se vchodem, včetně přenosu videa a bezpečnostního přístupu, který je vhodný zejména pro rezidenční, veřejné, malé a střední podniky. Modulární venkovní stanici je možné propojit s volitelnými moduly jako je například čtečka karet a čipů, kódová klávesnice, modul tlačítek, indikátorový modul, prázdný modul a další. Vnitřní stanice (viz obrázek níže) získala ocenění Red Dot za svůj koncept. 

398_l.jpg (400A?256)

 Objektiv s rybím okem na venkovní stanici poskytuje obraz s vysokým rozlišením o 180 ° širokoúhlého obrazu s rozlišením 2MPx. Technologie WDR a Night Vision pomáhají vnitřní stanici ukázat vynikající kvalitu obrazu s bohatými detaily. 

Navíc videotelefony 2. generace podporují všechny standardy napájení POE, instalace je snadná a provozování je uživatelsky přívětivé. Může se integrovat s kamerovými systémy. Když člověk přijde ke dveřím a provede například stisknutí tlačítek, mávnutí karty, popřípadě demontáž zařízení – vyvolá na kamerách připojené do systému poplach díky, kterému může být ve spojení s kamerovým systémem zachycen snímek nebo video. To se uloží do NVR / DVR rekordéru. Uživatelé mohou snadno ovládat přístup k budovám, místnostem a citlivým oblastem, sledovat venkovní prostředí a chránit majetek před vniknutím.  

"Zlepšili jsme design a systém videotelefonů díky zpětné vazbě od zákazníků a vyplatilo se to, protože vnitřní stanice získala ocenění za design konceptu Red Dot", říká Peter Guan, ředitel prodeje a marketingu kanálu EU ve společnosti Hikvision. "Toto je příklad produktu, který lze bez problémů použít s ostatními našimi produkty CCTV k vytvoření skvělého integrovaného systému. Tento systém představujeme letos v celé Evropě v naší roadshow. "